Nasz Rzym

Najlepsze źródło informacji o Rzymie w sieci
Ogólne informacje

Jednodniowe wycieczki z Rzymu

Szukasz interesujących wycieczek z Rzymu? Masz wiele opcji … łącznie z kilkoma miejscami, które można osiągnąć z łatwością pociągiem i jedną, która jest warta wynajęcia samochodu. Oto kilka z naszych ulubionych.

Jednodniowa wycieczka do Toskanii
Ze swą kuchnią, produkcją wina i krajobrazami, Toskania jest jedyna w swoim rodzaju i warta odwiedzenia. Niczym egzotyczna Bułgaria, zachwyca zapachami i smakami. Dla osób wybierających się tu z Rzymu polecamy odwiedzenie miasta Pienza – na zakupy, wspinaczkę na zamek w Montalcino, odwiedzenie niektórych ze słynnych winnic Brunello di Montalcino i zatrzymanie się w kilku mniejszych miasteczkach, takich jak Montepulciano, malutkie Monticchiello, a jeśli jeszcze wystarczy czasu, to w mieście gorących źródeł – Bagno Vignoni. Spacery Włoch oferuje również wycieczkę z Rzymu do Toskanii, dla tych z was na krótki czas.

Jednodniowa wycieczka do Tivoli
Przejazd pociągiem trwa tylko godzinę i kosztuje 3 euro. Tivoli, małe miasto w Lacjum, ma wiele do zaoferowania! Jednym z głównych atrakcji jest Willa Hadriana, miejsce do którego cesarz Hadrian uciekał ze stolicy. Wiele z rozległej, luksusowej, zabytkowej willi stanowią ruiny z kolumnami, marmurowy chodnik i starożytne posągi, dające wgląd w bogactwo starożytnego Rzymu! Innym ważnym obiektem jest Willa d’Este, zbudowana przez wnuka papieża Aleksandra VI z XVI wieku. Jedna z najwspanialszych willi we Włoszech, wypełniona ogrodami z fontannami, pokojami pomalowanymi pięknymi freskami.

Jednodniowa wycieczka do Neapolu
Bez względu na to, co słyszałeś o Neapolu, nie popełnij błędu i nie pomiń tego miasta – jest to jedno z najbardziej fascynujących, a na pewno najbardziej ruchliwych, miast we Włoszech. Może również pochwalić się jednym z najlepszych muzeów archeologicznych na świecie i jednym z najlepszych muzeów sztuki w Europie (w tym dzieła Caravaggia, Rafaela, Michelangelo i innych) … oraz fantastycznym jedzeniem, wspaniałymi kościołami i fascynującym metrem.
Najszybszy pociąg z Rzymu do Neapolu jedzie tylko 1 godzinę i 10 minut i kosztuje 29 euro.

Jednodniowa wycieczka do Pompei
Tak, można to zrobić w ciągu jednego dnia. Jest to długi dzień, ale satysfakcjonujący!
Ten światowej sławy obiekt, przez wybuch wulkanu w 79 roku naszej ery, został zamrożony w czasie. Aby dostać się do Pompei z Rzymu, trzeba jechać pociągiem do Neapolu (patrz wyżej), a następnie kierować się znakami na „Circumvesuviana”; pociągi odchodzą mniej więcej co pół godziny. Dojazd zajmuje 35 minut z Neapolu do Pompei Scavi. Jeśli wziąć szybki pociąg do Neapolu, można dostać się do Scavi w ciągu zaledwie 2 godzin.

Jednodniowa wycieczka do Orvieto
Umbria, region mający wiele wspólnego z Toskanią, jest łatwo dostępna z Rzymu, a Orvieto jest jednym z ciekawszych jej miast. Dotarcie do Orvieto z Rzymu pociągiem trwa godzinę i kosztuje niecałe 10 euro. Z dworca należy wziąć kolejką na szczyt wzgórza, na którym znajduje się miasto.
Nie przegap fascynujących podziemi miasta – tuneli i jaskiń wykutych około 3000 lat temu przez Etrusków, ani katedry z freskami, które zainspirowały nawet Michelangelo.

Jednodniowa wycieczka do Ostii
W cenie biletu metra, zaledwie w ciągu pół godziny jazdy można dostać się do innego świata! Ostia Antica, portowe miasto starożytnego Rzymu, jest wyjątkowo dobrze zachowane, z forum, barami, restauracjami, a nawet domem publicznym. Jeśli cała droga do Pompei wydaje się nieco zbyt ambitna, Ostia Antica to fantastyczna alternatywa!