Nasz Rzym

Najlepsze źródło informacji o Rzymie w sieci
Ogólne informacje

Rzym nie śpi po zmroku

Rzym to nie tylko miasto wieczne, ale także wiecznie nieśpiące. Nocą dzieje się tu niekiedy więcej niż za dnia, a nic nie gwarantuje lepszego wypoczynku po całodziennym zwiedzaniu, niż wieczór w eleganckiej restauracji z pięknym widokiem czy – zakładając zupełnie inne preferencje – zabawa do białego rana w którymś z nocnych klubów. I tak jak Apartamenty Bułgaria czy Zell am See noclegi oferują w pobliżu rewelacyjnych klubów, tak i w Rzymie z łatwością można znaleźć kwatery w otoczeniu licznych barów czy dyskotek. Rzym nocą to jednak nie tylko kluby, tańce i muzyka. To także zwiedzanie.

Jakie zabytki da się zwiedzać nocą, można by zapytać. W stolicy Italii – liczne, dzięki temu, że większość z nich została malowniczo podświetlona. Castel Sant’Angelo, fontanna di Trevi, Koloseum, Forum Romanum, Piazza Navona czy Piazza del Popolo to punkty, które koniecznie trzeba włączyć do programu nocnej wycieczki po Rzymie. Oczywiście nie całe życie można zwiedzać zabytki.

Osobom, które od oglądania kolejnych pomników wieków chcą dla odmiany odpocząć, polecić można rozliczne klimatyczne rzymskie kluby. W każdym z nich bawią się setki osób, a jako iż Rzym jest ogromnym skupiskiem wielonarodowościowym, w klubach najlepiej dostrzec można zacieranie się granic kulturowych. To także ciekawe doświadczenie, którego nie sposób porównać do wizyty w klubach żadnego innego miasta ani państwa. Co więcej… Włosi kochają jedzenie, nie dziwić zatem powinna ogromna liczba punktów gastronomicznych, w których zatrzymać się można nawet i w środku nocy. Potrawy włoskiej kuchni serwowane są praktycznie bez przerwy i nie spróbowanie którejkolwiek z nich uznać można by za zbrodnię. Jedyne, przed czym przestrzegają doświadczeni turyści, to rzymska pizza. Gdzie indziej na świecie wręcz legendarna, w Rzymie akurat pozostawia wiele do życzenia, choć to oczywiście kwestia gustu. Warto także wieczorem wybrać się do któregoś z barów, zwłaszcza w sezonie piłkarskim, kiedy rozgrywane są mecze Serie A. Podobnie jak tanie noclegi Mazury można znaleźć w pobliżu fantastycznych barów, tak i w Rzymie nie będzie problemu z noclegiem w okolicy jakiegoś klimatycznego pubu. Dla Włochów futbol jest ważniejszy niż religia, dlatego też obejrzenie meczu w ich towarzystwie to doprawdy niezapomniane przeżycie, nieporównywalne do niczego, nawet do polskiej euforii po największych sukcesach Adama Małysza.