Nasz Rzym

Najlepsze źródło informacji o Rzymie w sieci
Ogólne informacje

Sportowe i rekreacyjne obiekty Rzymu

Rzym to nie tylko liczne zabytki i muzea, ale także możliwość aktywnego wypoczynku. Poniżej lista najważniejszych obiektów sportowo – rozrywkowych stolicy Włoch.

Foro italico
Kompleks sportowy rozciąga się u stóp Monte Mario i obejmuje Stadio di Marmi – stadion lekkoatletyczny z 60 marmurowymi posągami ofiarowanymi przez prowincje Włoch, Centrum Tenisowe, na którym co roku odbywa się BNL Italian Open oraz Stadion pływacki.
Kompleks został zaprojektowany przez włoskiego architekta, Enrico Del Debbio, we wczesnych latach dwudziestych, a zakończony w 1960 roku na igrzyska olimpijskie.

Jest to jeden z największych obiektów sportowych Rzymu. I choć trudno tu o możliwości uprawiania takich sportów, jakie oferują wakacje w Austrii, Chorwacji czy Czarnogórze, to osoby niewyobrażające sobie wypoczynku bez aktywności, na pewno będą zadowolone z oferty Foro italico.

Zoomarine
Zoomarine to nowy park rozrywki w Rzymie. 35 hektarów rekreacji czeka na odkrycie w Torvaianica (Pomezia), położonego około 20km na południe od Rzymu.
Zoomarine zaprasza gości do poznania w wyjątkowym otoczeniu fantastycznych zwierząt, takich jak: delfiny, foki, lwy morskie, tropikalne ptaki oraz ptaki drapieżne.
Dzień w Zoomarine oznacza także możliwość skorzystania z oferty parku wodnego, kino 4D, wesołego miasteczka, gdzie znajduje się rollercoaster.

Rainbow Magicland
Z 35 atrakcjami magiczny park to idealne miejsce rozrywki nie tylko dla dorosłych i dzieci, ale także dla młodych osób głodnych wrażeń i adrenaliny. Coś dla każdego! W tym pokazy wszelkiego rodzaju: teatry i wodny balet, kolorowy pokaz sztucznych ogni eksplodujących na niebie nad 16.000 metrów kwadratowych parku.

Bioparco
Fantastyczny zoo-ogród zlokalizowany w publicznym parku Villi Borghese w samym sercu stolicy. Z fascynującą różnorodnością roślin i zwierząt z całego świata, Biopark, jeden z najstarszych w Europie, obecnie prezentuje prawie 1000 zwierząt, należących do ponad 200 różnych gatunków.
Biopark oferuje również możliwość relaksu w kawiarni, snack barze, restauracji, są tu miejsca na piknik, a dla najmłodszych dodatkowe atrakcje na placu zabaw.
Cinecittà World
Nowy park rozrywki w Rzymie, Świat Cinecittà, poświęcony jest filmom i branży filmowej. Cinecittà World jest pierwszym i największym parkiem we Włoszech poświęconym tej tematyce.
Obszar (ponad 140 ha) znajduje się w kompleksie Castel Romano, gdzie De Laurentiis zbudował swoje studio w 1960 roku. W parku znajduje się wiele obiektów obejmujących dwadzieścia atrakcji, osiem planów filmowych, cztery teatry oraz cztery restauracje tematyczne.

Cinecittà World to nie tylko kinopark rozrywki. Zwiedzający będą mogli wejść w świat lub repertuar obrazów, które produkowano. Każdy tematyczny obszar Cinecittà World został zaprojektowany do podejmowania gości w „podróż” do granicy między rzeczywistością a fikcją. Goście odwiedzający park staje się częścią tego doświadczenia. Tutaj każdy może podjąć się zagrania jakiejś roli, reżyserowania czy też zapewnienia odpowiedniego oświetlenia na planie.

Zwiedzający mogą chodzić po „ulicach Cinecittà”, który przywołuje atmosferę Nowego Jorku lat dwudziestych ubiegłego wieku lub wziąć udział w ostatecznej rozgrywce „Ennio’s Creek”. „Podróże międzygwiezdne” są dostępne w „Altair”. Dzieci mogą spełnić swe folmowe marzenia w specjalnej strefie zwanej „Sognolabio”.