Nasz Rzym

Najlepsze źródło informacji o Rzymie w sieci
Ogólne informacje

Zwiedzanie Rzymu na dwóch kółkach

Dla miłośników jazdy na rowerze kilka wskazówek, dzięki którym będą mogli poruszać się po Wiecznym Mieście na dwóch kółkach wzdłuż najbardziej charakterystycznych ulic, nie martwiąc się o znalezienie miejsca do zaparkowania, nawet w „strefie ograniczonego ruchu”.

Nie musimy ze sobą brać roweru do Rzymu, ponieważ można wynająć je. Koszt wynosi około 4 euro za godzinę w jednej z wielu wypożyczalni rowerów, których lista dostępna jest na www.0606068.it lub zarejestrować się na bikesharing- usługę dedykowaną dla mieszkańców Rzymu oraz turystów, która pozwala na korzystanie z roweru w cenie 0,50 EUR za pół godziny. Warunkiem koniecznym do skorzystania z tej usługi jest rejestracja oraz podpisanie umowy w jednym z dziesięciu autoryzowanych punktów Atac.

Warto pamiętać, że z rowerami można korzystać z linii metra- po 20:00 są dozwolone przejazdy z rowerami na liniach metra A i B oraz linii kolejowa Rzym – Lido. Osoby z rowerami mogą znajdować się tylko w pierwszym wagonie, w kierunku jazdy pociągu.

Dla abonentów Metrebus-u rower przewożony jest bezpłatnie. W innym przypadku należy na każdy rower zakupić bilet. Na składane rowery nie trzeba wykupować biletu i są one dopuszczone do przewożenia w metrze przez cały dzień.
Grupy (z ponad 5 rowerami) trzeba zgłosić pod numerami telefonów podanymi poniżej z wyprzedzeniem na co najmniej 24 godziny, aby otrzymać niezbędną pomoc:

Metro: 06.46957442 ;
Metro B : 06.46957430 ;
Linia kolejowa Roma – Lido : 06.46952561

Uwaga: dostęp z rowerami jest dozwolony na wszystkich stacjach z wyjątkiem takich stacji metra A, jak: Spagna, Barberini, Repubblica, Termini, Vittorio Emanuele i San Giovanni.

A jeśli pedałowanie po Rzymie może dla kogoś wydawać się zbyt wyczerpującym zajęciem, a mimo wszystko chciałby miasto zwiedzić na dwóch kółkach, istnieje możliwość wypożyczenia rowerów z elektrycznym wspomaganiem (lista wypożyczalni dostępna na www.060608.it ).

Położone poza murami Aureliana trasy rowerowe, wypożyczalnie rowerów, a zwłaszcza natura i sztuka czekają na miłośników rowerowych przejażdżek. Podobne atrakcje czekają na miłośników rowerowych wypraw także w Toskanii (opisy i prezentacje tego, co warto zobaczyć w tym regionie można znaleźć na stronie toscana.org.pl).

Appia Antica Park jest idealnym miejscem dla miłośników dwóch kółek, na rowerze można odkryć cuda Appia Antica (Mauzoleum Cecylii Metella, Willi Massenzio, katakumby), Parku Akweduktów i Valle della Caffarella.

Ścieżki rowerowe w Rzymie pozwalają na przejażdżki po mieście nad Tybrem, w Villa Borghese i poza granicami stolicy.