Nasz Rzym

Najlepsze źródło informacji o Rzymie w sieci
Miejsca Zabytki

Plac Wenecki

Na Placu Weneckim, zbudowanym w kształcie kwadratu, centralnie położonym, zbiegają się główne arterie komunikacyjne Rzymu, nic dziwnego, ze turyści, tłumnie przybywający do Wiecznego Miasta, uznają go za punkt orientacyjny przy umawianiu się na wspólne zwiedzanie. Stąd łatwo jest dojść do wszystkich ważnych zabytków w centrum miasta, co przy dużej ich ilości jest niezwykle istotne. Tutaj też można odpocząć po zwiedzaniu, pamiętając jednak, że zabronione są pikniki czy odpoczynek na trawie. Stąd zaczyna się wiele tras, opracowanych przez rzymskich przewodników.

W południowej części Placu znajduje się olbrzymi pomnik króla Wiktora Emanuela II, za panowania którego zjednoczono Włochy, zwany Ołtarzem Ojczyzny, z centralną jego częścią- Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie odbywają się wszystkie oficjalne uroczystości państwowe, a żołnierze pełnią stale honorową wartę. Przy zachodniej części Placu można podziwiać renesansowy Pałac Wenecki z piętnastego wieku,od którego Plac wziął nazwę oraz kościół, a właściwie bazylikę świętego Marka, należącą do Pałacu Weneckiego, jeden z najstarszych kościołów Rzymu.
—–
REKLAMA
Niezależnie od tego czy planujesz wakacje zimą czy latem, wejdź na Słowenia noclegi, ponieważ to właśnie Słowenia spełni wymagania nawet najbardziej wybrednego turysty.

A może wolisz wypoczywać nad Bałtykiem? Polecamy Jastrzębia Góra apartamenty, czyli luksusowe zakwaterowania nad samym morzem.

Wybierasz się na Bałkany? W takim razie na pewno Cię zainteresuje Bułgaria – przeczytaj więcej informacji o tym państwie.
—–
Z kolei przy wschodniej części Placu stoi słynna Kolumna Trajana, wykonana z osiemnastu bloków marmurowych, ozdobiona wieloma rzeźbami, przedstawiającymi sceny podboju przez Trajana plemion dackich.

Natomiast turyści, którzy chcą nieco odpocząć po trudach zwiedzania Rzymu, mogą udać się w stronę północną Placu Weneckiego, ulicą Via del Corso, pełną uroczych kawiarenek i sklepów, zachęcających do odwiedzenia.